Nu kan du se din Playstation-statistik från 2020, för både PS4 och PS5
Mitt 2020
11 Spel
Speltimmar: 351
Trophies: 20
1. Genshin Impact - 228 timmar
2. Destiny 2 - 52 timmar
3. Bless Unleacehd - 33 timmar
| R7 5700x3D | be quiet! Dark Rock 4 Pro | Gigabyte X570 Aorus Elite | Kingston 2x16GB @ 3200mhz cl16 |
| Nvidia RTX 4070 Ti Super | Kingston NVMe 512GB + 1TB + 2TB | Corsair RM750 | Fractal Design Meshify C |
Spelade spel: 69
Mest Spelat:
MGS V - 110 timmar
Skyrim - 63 Timmar
Vampyr - 61 Timmar
Antal speltimmar: 3291
Timmar online: 12
Timmar i VR: 67
Antal trophies: 484 (5st platina)
Körde platinajakt i både Skyrim och Vampyr så blev en del timmar där. MGS V var jag sen med att upptäcka men det var ju väldigt roligt faktiskt.
Skiten stämmer inte för fem jävla ören!
Står att mitt tredje mest spelade spel är doom eternal på 2h, jag har klarat spelet plus spelat online så 2h är långt ifrån rätt.
Har spelat många timmar på last of us 2 som varken är första eller andra plats.
Står att jag har spelat 6h online (totalt genom året) men längre ner står det att mitt favorit spel online var ghost of tsushima som var 16h online.
Tråkigt att inget stämmer.
Stämmer inte, jag spelade MASSVIS med Ghost of Tsushima förra året, och mitt mest spelade spel enl. listan är Cars 3 som är grabben som spelat. Påstås spelat 9 timmar hela förra året, täcker inte ens en vecka för honom. Samt säger den jag endast spelade 3 spel hela året. Löjeväckande!
Sen hur de räknar?
DINA TOPPSPEL
1
CARS 3 DRIVEN TO WIN
9 timmar
2
MARVELS AVENGERS
2 timmar
3
RAYMAN LEGENDS
1 timmar
Antal speltimmar 2020
88
Så 9+2+1=88. Enligt Sony.
Spelade dagar 2020
0
Allllllrighty then.
I drank what?
2020
Spelade spel: 17st
Antal timmar: 144h
Mest spelat - SP: Star Wars Jedi: Fallen Order - 35h
Mest spelat - MP: Rocket League - 48h
Antal trophies: 98st - 3st Platinum
Blev lite mindre Playstation-lirande under förra året då jag sålde PS4 Pro ganska tidigt för att ladda inför PS5-releasen. Hann dock med att spela igenom en del kortare spel plus en go platinum i det charmiga Jedi Fallen Order.
Life is kickin'
Den här visar definitivt inte rätt statiskt för mig.
Enligt dem spelade jag bara 12 spel förra året och det stämmer verkligen inte.
Den påstår också att jag inte lirat något VR förra året vilket inte heller stämmer då jag till och med köpte X antal VR spel
så vet inte vad den här sidan räknar på men tyvärr stämmer den inte alls för mig.
Det finns bara tre grupper av människor i världen.
De som kan matte och de som inte kan det.
10 olika spel
273 timmar
81 dagar
96 trophies
Har blivit mest spelande på lördag eftermiddagar.
Topp tre:
1. Final Fantasy VII Remake - 109 timmar
2. The Last of Us Part II - 44 timmar
3. Dragon Quest Builders - 32 timmar
PS2, PS3, PS4, PSP, New 3DS XL, NDS Lite, Wii, N64, Sega Mega Drive, GBC
PC: GTX 1060, MSI Z170A Krait Gaming 3X, 16GB DDR4 @ 1066.7 MHz
6 spel, 85 timmar
1. Last of US 2, 44 timmar
2. Death Stranding, 14 timmar
3. Ghost of Tushimushi, 13 timmar
Skandalöst dåligt spelår för mig. I synnerhet för soffspel (PS4). Hoppas kommande spelår ger fler sofftimmar.
När jag växte upp lyssnade jag mycket på Blümchen och Rollergirl. Jag tror att det har format mig som människa.
Sån här statistik vill jag ha i konsolens operativsystem/PSN. Det är ju de jag älskar med Steam som har så pass mycket statistik o funktioner. Har bara lirat exklusiva spel på min PlayStation 4 sedan 2016. Steam är min huvudplattform där allt multiformat brukas.
____________________________________________________
*** DINA TOPPSPEL
1
THE LAST OF US PART II
99 timmar
2
DAYS GONE
80 timmar
3
DEATH STRANDING
78 timmar
____________________________
*** Antal speltimmar 2020
421
_____________________
*** Spelade dagar 2020
74
_____________________
*** Antal trophies 2020
219
5 Guld
34 Silver
180 Brons
___________
((( ....You Can Try and Live in Darkness, But You Will Never Shake the Light.... )))
==> NES,, Mega Drive,, N64,, PS2,, Xbox,, GameCube,, PS3,, PS4,, Wii U,, Xbox 0NE,, Steam,, Switch,, PS5 ==>
_____________________________________________________________________________________________________
|| Windows™ 10 Home || Cool Master® || Intel® Core i7 6700K @:4.00Ghz || ASUS™ GeForce® GTX 1070 || Kingston© Hyper X Fury --32GB DDR4 @:2133Mhz || GigaByte™ Z170 Gaming k3 || EVGA™ 600W || KiOXiA® Exceria 420Gb SSD || Seagate™ Barracuda 2TB HDD || ROCCAT™ Tyon --Laser || Logitec™ G710 || ASUS™ VG248 LCD 24" 1080p @:144Hz || 250 Mbit --Fiber || NordVPN™ ||
Sån här statistik vill jag ha i konsolens operativsystem/PSN. Det är ju de jag älskar med Steam som har så pass mycket statistik o funktioner.
På PS5 kan man se hur många timmar man lagt på ett spel. Annars kan man använde t.ex Exophase.com som trackar ens spelande över flera plattformar.
Statistiken är helt fel.
Den ppstår jag spelat ett visst spel 7 timmar och jag spelade det många tiotal timmar varje vecka under våren och sommaren.
Spelat jag spelat nästan dagligen i en månad fick 10 timmar med.
Så något är helt fel.
Edit: Jag har tydligen spelat ett spel 7 timmar varav 193 timmar online.
Mitt 2020
78 spel
Antal speltimmar: 3549
Antal trophies 826
Så du snittar närmare 10 timmar om dagen?
Så du snittar närmare 10 timmar om dagen?
Ja det låter inte helt långsökt.
God is dead