Musmatta - Vad vill DU ha för tryck?
Vi håller på och kollar på att gör en beställning av musmattor men vi vill först göra en sanity check på vad ni i community faktiskt vill ha.
Det enkla, men lite tråkiga är ju logotypen - och den här vi redan pratat om i en annan tråd.. I år firar vi ju dock 25 år, och har tagit fram en snajsig logga för det - skulle det vara mer intressant?
Vad skulle du helst se?
Hårdplast, lite knottriga. Väckte halva huset när man hade lan.
Ja exakt! Men jäklar vad det var bra glid på den, med rätt fötter på musen!
Det fanns ett populärt märke, minns inte vad de hette?
Jag har också haft en Icemat en gång i tiden, var skitnöjd med den! Men jag hade problem med ljudet från den kunde ge mig rysningar ibland, om det kom minsta lilla partikel av något mellan den och musen så var det som att nån hällde isvatten över mig XD
"AT LAST, SIR TERRY, WE MUST WALK TOGETHER."
Bra input!
Det kommer bli en stor, men kanske inte så stor = ) Och oavsett så ska vi försöka göra dem exklusiva.
Mitt fejs är skitdåligt som musmatta. För skrovligt.
Hehe, minnen! Blev tvungen att gräva fram lite gamla artiklar
Recension - https://www.fz.se/test/1045-icemat
Recension av deras in-ear-lurar - https://www.fz.se/test/1009-icemat-siberia-inear-headphone
De försökte lansera MP3-spelare - https://www.fz.se/nyhet/31220-icemat-lanserar-mp3-spelare
Sista skriven av yours truly...
Jag håller med, men ändå inte.
Egentligen föredrar jag fortfarande hårdplast musmattor än idag... men det går ju inte att använda i längden. Det fullständigt käkar upp teflonfötterna under musen, och kräver i princip att man byter de var annan vecka eller så. Gör man inte det kan man lika väl ha en bra kvalite tyg/gummi matta istället. Billigare i "drift" och fungerar likvärdigt.
EVERGLIDE! Så hette dem!
Åååh vilka minnen, BoomSlang 2000! Jag köpte denna svindyra dumhet, fick byta den 2-3 gånger (gratis förvisso) då de hade stora kvalitetsproblem med rullarna.
När BoomSlang collectors edition såldes, den klassiska BoomSLangen fast med optik istället för kula, köpte jag så fort jag kunde kasta pengar på den! Bästa musen jag någonsin haft, ärligt och inte bara nostalgiskt!
Hade kvar Den tills tror det var 4-5 år sedan då jag fick lov att byta då knapparna börjat glappa.
Jäklar vad jag saknar min BoomSlang...
"AT LAST, SIR TERRY, WE MUST WALK TOGETHER."
Hehe, jobbade på grossisten som hade agenturen på Razer och därmed nyutgåvan av Boomslang. Det såldes en hel del
Kan vi inte få en musmatta med miniatyrer av alla de där bilder på @Joakim Bennet som postades i en trådstart för ett tag sedan
Many faces of Joakim Bennet eller vad den hette.
Haha!
Vi har ett bra samarbete med Red Bull - Kanske går att göra något där.
Tycker också att en clean skulle varit nice, mycket gamla minnen som dyker upp när det snackas om Everglide!
Kommer ihåg min Func musmatta som va orange och blå, sedan den där lilla metall klippet som man kunde fästa i musmatta för att hålla i mus kabeln..... de va tider!
CPU: AMD Ryzen 9 5900X | AIO: Alpenföhn Gletscherwasser 360mm HS | MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO (Wi-Fi) X570 | GPU: MSI GeForce RTX 3090 SUPRIM X | RAM: Team T-Force Xtreem ARGB 4x8GB (32GB) DDR4 3600 MHz CL14 | PSU: ASUS ROG Thor 850W | SSD: WD Black SN850 Gen 4 SSD 2TB | CASE: Phanteks Eclipse P500A
Kluven, kompromiss kanske vore att ha en liten jubileumslogga lite diskret i ett hörn? typ https://www.inet.se/produkt/6100434/corsair-gaming-mm100-tyg
svartvit version av mount rushmore fast med ansiktena på värdarna från fragzone-fredag, instant buy
It's something to do with quantum, isn't it?