Släppdatum för World of Warcraft: Battle for Azeroth
I augusti är det dags för Praktikant-Gustav att slipa rogue-dolkarna igen.
#battle-for-azeroth, #world-of-warcraft
Vill gärna behålla min själ tack.
TIPS! Ni som ännu inte skaffat WoW så är det en saftig rea på Blizzard Shop just nu: https://eu.shop.battle.net/en-gb/family/world-of-warcraft
Ni får just nu WoW + Legion + Battle for Azeroth för €49,99, drygt 500 SEK.
Annars kostar det >€100.
"Do. Or do not. There is no try." - Yoda
Gnomeregan?
Har börjat spela WoW igen sedan ett gäng år tillbaka.. har alltså missat Pandaria/Draenor och började lira I Legion 7.3.1->7.3.5. Vill notera att jag började lira vid Vanilla och fortsatte sedan till The Burning Crusade -> Wrath of the Lich King -> Cataclysm.
Och jag tycker förvisso att WoW har blivit ganska förenklat genom åren med alla hjälpmedel med och utan addons. Men eftersom man har allt mindre tid för gaming så vill jag nog inte påstå att allt är till det sämre, anledningen till att jag kom tillbaka är för att jag saknar miljöerna och den härliga atmosfären som bara WoW har, åtminstone för mig och jämförelsevis av de mmrpgs man har lirat genom åren.
Så ser givetvis fram mot ännu en expansion och spelar i den takt som vardagen tillåter mig. ^_^
WoW <3
Jag började strax efter black temple i tbc och slutade i slutet av wotlk. Kom tillbaks strax innan nyår. Fastnade lika fort som då. Det är inget mmorpg som hållt mig kvar så mycket som Wow och då har jag ändå provat tonvis av olika mmos.
@Blackwolfe: WoW är one of a kind liksom.