Battlefield 4 får större squads
Alla soldater har ju någon form av medic pak Så är det ju i verkligheten. lol. Så regenererande hälsa är väl en form av det. Tycker det är helt ok med det då dagens spelare knappast bryr sig om andra i teamet det är för mycket egospelande i dag. Ärligt det gamla teamclan spelandet från BF2 tiden är väl ändå förbi.
Online 92 and still online!
PC the real thing for gamers.
Tror knappast det beror på dagens spelare utan snarare att de fått lära sig att de kan skita i det egna teamet. Det är ju den ständiga fördummningen av spelen som gjort detta. Tvingas man samarbeta så gör man ju det. Enklaste receptet vore ju att man inte klarar sig utan sin squad där man har sin medic och engineer.
Antec Solo | Core2Duo E6600 | 1024x4 Ocz Gold PC6400 | Leadtek GTX260 Extreme | Hiper Type-R 580w | Samsung 940BW | MacBook
Visst om spelen ger belöningar för den egna insatsen som i dag så håller jag med dig.
Men ärligt hur ska du tvinga dagens respektlösa spelare att team spela?
Egoismen och att lätt kunna fuska för att ha en skrutbar K/D är tydligen viktigt om man ser till dagens spelgeneration,tyvärr. Och hur ofta får man ammo och medic hjälp i dagens BF3.
Höj poäng för teamspelandet så tror jag vi är på rätt väg!
Online 92 and still online!
PC the real thing for gamers.
Helt klart rätt väg! Mer poäng och awards för att premiera teamplay!
Antec Solo | Core2Duo E6600 | 1024x4 Ocz Gold PC6400 | Leadtek GTX260 Extreme | Hiper Type-R 580w | Samsung 940BW | MacBook
Håller med dig ja Daske, BF2s sexmanna squads was the sh*t!
"Att det var fyra spelare som var gränsen förut var ett designmässigt beslut, men Gröndal minns inte varför de kom fram till just den siffran."
Därför att antalet spelare går jämnt upp med 4 kanske?
64/4=16
32/4=8
e t c
I came here to ruin your day. God sent me.
Det är för en simpel orsak; Battlefield 3 var BETAN, och Battlefield 4 är den färdiga utgåvan,, ett jäkligt smart men sniket sätt att få folk att betala för ett beta-spel må jag säga.
Läs igen vad du precis skrev innan du trycker "Skicka". Lät det intelligent och som om det kommer efter att ha läst på lite innan?