Kräkmedel
Köp råa ägg och ät några stycken så kommer du garanterat att spy.
vänta nu, du vill alltså ha kräkmedel som man inte spyr av?!
För de ord, som till andra man har sagt, ofta man bitter får böta.
haha! love it!
men ja, orka göra nått sånt till sig själv för att slippa skolan. håller läraren på att antastar dig eller är du bara lat?..
om du är lat så kan du ju tänka på att om du skolkar från skolan nu, så kommer du ha gott med tid i framtiden att spy när du ligger på gatorna i stockholm och ber om pengar..
Att det var illa med svenska skolan idag, så mycket visste jag men att det var så här illa... man blir knäsvag.
Vill du inte gå i skolan så gör inte det. Alla behöver vi någon som städar toaletter eller plockar skräp vid motorvägen.
My goal in life is to be the person my dog thinks I am.
sprit är ett kräkmedel, men de förnekar att de skulle tillsätta något annat kräkmedel
För de ord, som till andra man har sagt, ofta man bitter får böta.
vet inte om det är "urban myt" också men vad jag har hört så finns det kräkmedel i vissa farliga vätskor just för att man inte ska kunna ha kvar det i kroppen.
Om ett barn skulle dricka det tex, så ska barnet spy upp det nästan direkt.
Det finns kräkmedel i t ex T-röd just för att det inte ska drickas. Det finns dock inte i alla vätskor då det i vissa fall skulle bli mycket värre om man kräktes, och i andra fall p g a av att natureringen skulle förstöra produktens användsningsområde. T-röd är t ex Dubbelnaturerad med både ett illasmakande ämne och ett kräkmedel. Allt för att skydda våra stackars alkisar.
Man lär sig ett och annat på att jobba på bensinmack.