Webhallen
Döm av min förvåning när det idag damp ner 2st fakturor från Webhallen. Avgift för icke uthämtat paket.
Kan ju vara ok då endel företag tar betalt för att man inte hämtat ut paketen.
Men det lite komiska är att ett av paketen skickades 2006-03-10. Nästan ett och ett halvt år sen? Hallå det känns lite fel.
om man får en faktura 1.5 år efter man har missat nånting så ta kontakt med företaget ibland så blir det missar och ni kanske till och med slipper betala.
Bestrider alla fakturor/räkningar som inte kommer på utsatt tid ibland så får man rätt
quod similis saporem blandeque coruscant
trist , har inga problem med webhallen än så länge,
Värre är det med komplett dom ljuger och skickar fel produkter grr
quod similis saporem blandeque coruscant
Jag är väldigt missnöjd med webhallen, har beställt en telefon och har fått vänta i över 3 veckor på den.
Jag har också fått flera löften om att dom kommer att få in telefonen och skicka den så fort dom får in den under dessa veckor men ändå så är min beställningen under behandling..
"I love escelators, they can never break, only temporarially turn into stairs"
Det är ju oftast ännu värre, dryga säljare o whatnot typ.
Proffsiga säljare vet när man ska gå fram till kunden.
Men sällan man får träffa sånna mest finniga tonåringar som hellre vill vara hemma och spela datorspel.
Värsta som finns och bli antastad så fort man går in i en butik morr.
quod similis saporem blandeque coruscant
Dom är dyrare , men dom har bra service det medges
quod similis saporem blandeque coruscant
En aning dyrare ibland, men inte nämnvärt mycket, ibland kan dom nog vara billigare också.
Iaf så har dom som du säger mycket bra service, har själv beställt en hel del därifrån och jag har aldrig haft ett endaste problem med discshop.
I can't even tell you at the moment, what at the moment means....even momentarily.
skadar inte att ha gå avstånd från jobbet till webhallens sumpan butik
quod similis saporem blandeque coruscant
Är det bara jag som undrar hur man kan vara så klantig och glömma att hämta ut ett spel man beställt?
Beror la på det där me frakten? kostar la 69:- eller något med postförskott? och sånt får ju alla ongdomar använda, om man inte har kort? för Maestro ( eller vad dom heter?) funkar det väl inte o köba över internet?? rätta mig om jag har fel ;),,, men 69:- är inte så dyrt de heller
Välj att köpa på 14-dagars faktura istället, då får du dessutom det hem i brevlådan direkt (om storleken tillåter vill säga) och du betalar bara 29:- i frakt.
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.
- Sir Terry Pratchett
Det är principen, du vet.
Då skulle du få utdelning ca 2 gånger i veckan. Det blev ramaskri sist man tänkte varannan dag...