Kooperativ insektsslakt i nya Earth Defence Force
Ser riktigt kul ut
EDF har alltid kännedoms som att spela en B-skräckis, fullt med gigantiska insekter, vilda vapen och fullständigt förstörliga miljöer!
Co-op via nätet är en väldigt välkommen nyhet, så också armor abilities samt att man köper nya vapen/förmågor via credits och inte random drops.
Dålig grafik men grymt kul
Finns splitscreen till earth defense force 2017 med.
Jo, fast nu utgick jag från mig själv och jag har bara PS3.
Sen skulle jag råda alla som spelat EDF2017 att införskaffa Global Defence Force om ni har en PS2 liggandes någonstans.
EDF2017 är ju som bekant en fattigmans remake på GDF. Det finns både fler banor och vapen i ps2 versionen och dessutom två karaktärer man kan spela som, med olika vapen och "skills".
Where are we runnin'?
Gillar inte heller grafiken. Precis som Hannu87.
Just nu en genomför ett av världens ledande IT-säkerhetsföretag Sophos en global kampanj för att utse världens mest oövervinneliga person. Kampanjen utgår från sajten http://mostinvincible.com , som kommer samla de mest vågade filmerna från YouTube, videor som besökarna postar då de tio som fått flest röster vinner var sina iPads!