Google lanserar webbläsare
Någon som får universalscrollen att funka vid stora bilder? Klickar jag med scrollhjulet på en bild som täcker mer än hela fönstret så ändras bara storleken på bilden. Måste använda scrollbarerna. Annars är jag lite smått förtjust, blir att testa ett tag o lägga firefox på hyllan (sorry)
ex:
http://www.fz.se/bilder/arkiv/8/8en7vsihtl9x102zr4qjdg3a6fow5...
Universalscroll pl0x?!
En till sak, går icke att ändra rättningsspråk i textrutorna, inte heller ger den ett alternativ till att rätta utan endast visar att något är fel. =/ Lite synd... Men aja, det är en beta, annars är den +++
Wune - "jo jag klarar crysis på high på allt för jag har 4 gig i ram minne. och dom är på 800 Mhz." - I lol'ed
Jag tycker firefox är bättre. Inget störigt påtvingat tema eller gigantiska tabbar. Störigt att menyn inte syns heller (eller öht tycks kunna ställa in saker och ting som man vill). Och självklart saknar man alla addons som firefox har.
Givetvis 100ggr bättre än IE, men firefox förblir favoriten tills vidare.
fick ner det för ett par timmar sen, riktigt snabb, dock så verkade som att FZ.se var den enda sida som buggade, inte mycket till bug men delar av första sidan var längre ner än dom ska vara.
har för mig att det finns en adblock med, och påtvingat störigt tema? hur skönt som helst. allt annat än störigt skulle jag säga.
Känns väldigt stilrent faktiskt. De där centimetrarna högst uppe och längst nere som försvinner gör mer än vad man tror.
Vem behöver egentligen en list längst nere i rutan som visar "Klar" och den blåa windowslisten högst uppe?
Dock så stör jag mig lite på att rättstavningsfunktionen buggar när man skall markera ordet och att man inte kan lägga till egna ord så jag får väl hålla mig till Firefox tills de lyckas fixa de buggarna.
"People don't plan to fail, they just fail to plan"
är det något jag hatar så är det när jag har 10+ flikar uppe i IE och IE kraschar
ska verkligen testa chrome
IE8
Automatic Crash Recovery
Web site crashes are now isolated to individual tabs rather than entire browser windows, meaning when a site crashes on one tab, you don't lose the rest. And Internet Explorer 8 will automatically recover the lost tab once it has identified the problem. You can surf with peace of mind knowing that Internet Explorer 8 is the most reliable version of Internet Explorer available.
.: Available in configurations priced at $399, $499 and $999 depending on how much you want to pay :.