Succé för Wasteland 3-insamlingen – gratis bonusspel till generösa
Ett av få företag som jag känner inte har sviket när det gäller sina löften.
Ganska kul för övrigt när de hade lagt in in en länk till ett DLC i startmenyn. När man klickade på den så stod det något om att de hade sagt att de inte skulle släppa något dlc och det löftet skulle de hålla (det var inget dlc).
Death is only the beginning
Fick de inte ihop tillräckligt stor budget från 1an och 2an? Att etablerade företag som har råd att tillverka ett spel använder crow founding anser jag är ett problem, eftersom de har massiva pengar i jämförelse med "hobbyister" att tillverka en bra trailer. Fy f.n alltså.
För Bethesda och InXile är samma sak...
Torment är ju dessutom "snart" färdigt så är övertygad om att många av de som arbetat med Torment är klara med sin del och kan börja göra annat.
Sen vet jag inte vad som fick lida av att det fanns byggande i Fallout 4, tyckte det var ungefär lika samma som Fallout 3 fast med lite fler grejer.